KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12111091
*
nr 1211 1091
Nils G Stenqvist
(1934-2005), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1975, numrerad 62/210. Motivet: 12x16
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2018
kl 19:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 20:12:32
1
100 kr
21/10 21:42:24
2
Vinnande bud
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Läs mer om Nils G Stenqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07
-
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:24
*
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Nils G Stenqvist
nr 1211 1091
Nils G Stenqvist
(1934-2005), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1975, numrerad 62/210. Motivet: 12x16
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/10 20:12:32 | 1 | 100 kr |
21/10 21:42:24 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.Läs mer om Nils G Stenqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07 -
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:43 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:24